Prezentace

Jmenuji se Jakub Haladěj, jsem majitel menší vývojářské IT firmy a se svou přítelkyní Barborou jsme před pár lety propadli cestování.
Za posledních 5 let jsem procestoval přes 20 evropských zemí a stále pokračuji v objevování.

Travel videos

Sociální sítě a sdílení zážitků jsou již součástí rutinního života, lidé konzumují online obsah ve větší míře než kterékoliv dosavadní médium.
Travel blogy, videa a reporty z cest poslední roky stoupají na popularitě a těší se velké sledovanosti a zájmu.
Tomuto trendu jsem podlehl i já a začal cestování zaznamenávat do videí, trvalo tři roky, než jsem se svými výsledky spokojil a začal veřejně publikovat na youtube.

Google uvedl ve svém prohlášení, že více než polovina lidí ve věku 18 až 49 let takřka nesleduje televizi nebo nemá předplacenou kabelovou televizi – ale přes 90% sleduje YouTube.

Zdroj: Forbes.com

Proč vám píšu

V září máme naplánovanou cestu skrz Bělorusko a Rusko na nejsevernější mys Evropy a návrat přes Skandinávii po západní straně Baltského moře – trasu dlouhou bezmála 9000 km. Loni jsme absolvovali obdobně dlouhou pouť (8000 km) skrz pobaltské republiky a Skandinávii, na takto dlouhé trasy jsem si vždy zapůjčil prostornější auto s LPG pohonem, má starší audi A5 se spotřebou 10,5 litru, nízkým podvozkem a tragickým kufrem se ze zkušenosti ukázala mimo dálnice jako špatný souputník.

Letos bych však chtěl podniknout komfortnější a bezstarostnější cestu, proto bych rád požádal Cartec Group o spolupráci ve formě zapujčení vozidla a proplacení PHM – ještě se prosím nelekejte. Nežádám jednostranný sponzoring, níže jsem zpracoval návrh spolupráce tak, aby Cartec nevyhazoval prostředky oknem, naopak.

Co bude výstupem mé práce

1. video

Cesta Běloruskem a hlavně Ruskem bude velmi výživná na zážitky, proto záznam z celé cesty rozdělím na 2 samostatná videa – „sovětskou“ část cesty a Skandinávii.

Čím kontroverznější země, tím větší zájem diváků, nyní máme vytvořený přibližný itinerář cesty s hlavními cíli, ale spousta zajímavostí se na cestách vždy vyskytne neplánovaně. V Bělorusku navštívíme Brest, Minsk, delfinárium, památky UNESCO, bažiny, národní parky ad.

Rusko bude začínat poklidně Moskvou a Petrohradem, což jsou moderní města s velmi bohatou historií, pravá divočina začíná na sever od Petrohradu. Máme vyhlídnuté opuštěné sovětské základny, letiště s vraky stíhaček, pohřebiště ponorek, protivzdušnou základnu na pobřeží severního ledového oceánu, jaderné silo, města za polárním kruhem, kde je srp a kladivo stále dominantou náměstí, opuštěná města bez lidí, jadernou střelnici, nejhlubší vrt na světě ad.

Po předchozích zkušenostech mohu u tohoto videa, klidně i smluvně, garantovat více než 20.000 zhlédnutí.

Prezentace

2. video

Zaměřené na přírodní krásy a scenérie severské tajgy a tundry, cesta přes Finsko, Švédko, Norsko, Dánsko. Malebné krajiny, rybaření, pronajatá chata u jezera, vodopády, fjordy a typická severská architektura.

Obě videa budou prošpikována záběry vašeho auta, proto by bylo ideální, pokud byste byli schopni uvolnit obdobně polepený vůz jako na obrázku, aby bylo jasně čitelné, odkud auto pochází.

Prezentace

3. a 4. video

Krom toho bych vytvořil další 2 videa (opět rozdělena podle zemí) přímo pro Cartec groupe okleštěná o naše zážitky mimo silnici a s absolutním důrazem na automobil samotný.

Videa o délce přibližně 2 minuty, abyste je mohli nezávazně použít pro samostatnou propagaci na svých sociálních sítích.

5. video

Komentovaná reportáž o nejhlubším vrtu na světě. Kolský vrt o hloubce 12.262 m je opředený legendou o zvucích pekla, které se prý ozývají z hlubin a staly se důvodem ukončení prací. Pochopitelně nesmysl, ale o tuto „záhadu“ je velký divácký zájem, vytvořené video bude první svého typu na českém youtube, o vrtu samotném videa jsou, ale žádná přímo z opuštěné, bohem zapomenuté arktické pustiny, kde rozbořený komplex stojí.

Prezentace Prezentace
Prezentace

6. video

Komentovaná reportáž o sovětských základnách. Na poloostrově Kola zůstala po Sovětech řada opuštěných vojenských základen, vybydlená města, letiště, přístavy, pohřebiště ponorek. Stejně tak zde byly odpáleny dvě atomové bomby při důlní těžbě, vstup do úpatí hory je dnes zalitý mohutnou vrstvou betonu.
Oprýskané mnohapatrové paneláky bizarně vyčnívající v nekonečné krajině bez stromů působí velmi depresivně a umocňují drsný ráz arktické tundry. Obdobné video v češtině na youtube prozatím chybí.

Opět v obou videích bude jasně figurovat vaše auto v takzvaných b-rollech (vedlejší prostřihy doplňující hlavní téma videa).

Články

Při minulých expedicích má přítelkyně během jízdy psala cestovní deník, abychom měli zážitky lépe uchovány. Z těchto zápisků vznikly 2 články jako reakce na ustavičné dotazy lidí, kteří viděli videa na youtube a měli otázky k cestě. Dosavadní články uveřejním s nově napsaným z letošního výletu.

1. článek – cestopis

Popis cesty s poznámkami k jednotlivým zastávkám a vyprávění zážitků, lidé se mě často ptali na mýtné, dálnice, ubytování, co si vzít s sebou, kolik co stojí atd. V tomto článku bych samozřejmě zmínil a rozepsal detaily o vašem autě, domluvili bychom se, jak odkomunikovat zapůjčení vozidla, aby to CarTecu vyhovovalo.

Prezentace

2. článek

Jak cestovat autem do Běloruska. Na internetu je velmi málo informací o tom, co řidič i automobil musí splňovat při cestě do Běloruska a ne každý chce psát na ambasádu a čekat, než mu někdo odpoví. Tak samo vysvětlit, jak se liší cestování jako majitel automobilu, s firemní autem či autem na operativní leasing. Pokud řidič není majitelem vozidla, potřebuje plnou na jeho užívání, tuto plnou moc jsem si nechával překládat již při cestě na Ukrajinu, v článku bych tuto vzorovou smlouvu umístil ke stažení. Všechna klíčová slova by samozřejmě byla propojena odkazy na vaše produkty. V tom samém článku bych také vysvětlil, jak si vyřídit vízum a jaká omezení člověka čekají při cestě do Běloruska.

Článek bychom mohli umístit přímo na váš web, aby si Cartec group zvedl traffic návštěvníků webových stránek.

3. článek

Jak cestovat autem do Ruska. Obdobný článek, nýbrž zaměřený na Ruskou federaci.

 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace
 • Prezentace

Fotografie

Krom videí bych dodal i zpracované fotografie, které byste mohli používat na sociálních sítích či pro jiné reklamní účely. Z fotografií bude na první pohled jasné, že se nejedná o českou krajinu.

Ideální pro instagram a facebook, kde byste fanouškům dodávali originální obsah odlišný od klasických strojených reklam, namísto toho by bylo vaše auto zachyceno v reálném prostředí a na zajímavých místech Evropy.

Fotovybavení

Z videí to vypadá jednoduše, ale na cesty s sebou musím vláčet poměrně dost vybavení, aby výsledná práce stála zato, krom fotopříslušenství také potřebnou elektroniku pro zpracování a zálohování dat.

Prezentace

Zrcadlovky a příslušenství

Nikon D800 + Nikkor 50 mm
Nikon D7000 + Tamron 17-50 mm
Panasonic Lumix G7 + 14-48 mm

Makro mezikroužky; Náhradní baterie; Polarizační, UV a ND filtry; Dálková spoušť; Čištící sada; Pláštěnka; LED světlo

Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace

Ostatní kamery

Miniaturní kamera SQ12
GoPro 5 session
360° kamera Samsung Gear

SD karty; Rotační stativ; Stativ na zápěstí, Stativ na hlavu; Stativ na hruď; Teleskopický stativ

Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace

DJI Mavic Air

 • 120 fps
 • 4K rozlišení
 • Dolet 2000 m
 • letová doba 21 min
 • skládací konstrukce
 • 3-osá stabilizace kamery
Prezentace

Stabilizace obrazu

Steadicam
Motorizovaný pojezd
Slider konstrukce

Přísavka na sklo
Husí krk
Svorky a klipsny

Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace
Prezentace

Konec prezentace

Děkuji za váš čas a přehodnocení nabídky, rád bych vás zároveň poprosil o odpověď na můj e-mail, ať už vás návrh zaujme či nikoliv.

info@jakubhaladej.cz